Matthew Blomeley

President

Email: president@vmmna.org

Craig Moore

Vice President

Karen Wild

Secretary

Email: secretary@vmmna.org

Grant Crocker

Treasurer

Email: treasurer@vmmna.org

Kylie Pearce

Committee

Michael Davis

Committee

Rob Farrimond

Committee

Simon Cartwright

Marketing & Communications

Previous Committees

YEAR PRESIDENT VICE-PRESIDENT SECRETARY TREASURER PUBLIC OFFICER COMMITTEE
1985 Lionel Foster Helen Ryan
1986 Lionel Foster Helen Ryan Carol Elzinga Carol Elzinga Bob Elzinga
John Blamires
Julie Blamires
Brian Primmer
Gladys Coon
Terry Corry
1987 Lionel Foster Leone Corah Carol Elzinga Carol Elzinga Bob Elzinga
John Blamires
Julie Blamires
Brian Primmer
Gladys Coon
Terry Corry
Paul Mathison
Sheryl Thomas
Seymour Van Der Meyer
1988 Lionel Foster Leone Corah Carol Elzinga Carol Elzinga Bob Elzinga
John Blamires
Julie Blamires
Brian Primmer
Gladys Coon
Terry Corry
Paul Mathison
Sheryl Thomas
Seymour Van Der Meyer
1989 Lionel Foster
Brian Primmer(10/89 – 3/90)
Sheryl Thomas Seymour Van Der Meyer Carol Elzinga Bob Elzinga
John Blamires
Julie Blamires
Brian Primmer
Gladys Coon
Paul Mathison
1990 David O’Brien Sheryl Thomas
1991 David O’Brien Sheryl Thomas
1992 David O’Brien Sheryl Thomas
1993 Shane Bourke Sheryl Thomas David Dixon
1994 Tony Van den Dungan David Dixon
1995 Wayne Dwyer Mitch Catlin Jan Taylor
Tracey Borlase(ass)
Margaret Lambley Chris Carroll
Robyn Pimm
Simon O’Shanassy
Sue Senserrick
Todd Minton
Michael Russell
1996 Wayne Dwyer Sue Senserrick Jan Taylor Margaret Tucker Grant Crocker
Sue Hall
Danny Stewart
1997 Sue Senserrick Danny Stewart Lynne Bessell Grant Crocker Ken Jorgenson Sue Hall
Lucille Phillips
1998 Sue Senserrick Debbie Mavric Sue Hall
Danny Stewart (ass)
Grant Crocker Ken Jorgenson Chris Carroll
Adam Boldiston
Steve Nugent
1999 Sue Senserrick Debbie Mavric Sue Hall Grant Crocker Ken Jorgenson Chris Carroll
Adam Boldiston
Danny Stewart
2000 Sue Senserrick Danny Stewart Sue Hall Grant Crocker Lionel Foster Ken Jorgenson
Adam Boldiston
Monique Poxon
2001 Lionel Foster Paul Roache Len Pearce Grant Crocker Ken Jorgenson Gavin Cheetham
Andrew Kane
Mat Dwyer
2002 Lionel Foster Len Pearce Paul Roache Grant Crocker Ken Jorgenson Gavin Cheetham
Andrew Kane
Bruce MacKechnie
2003 Sue Senserrick Len Pearce Paul Roache Grant Crocker Lionel Foster Sue Hall
Shannon Bessell
Leonnie McCluskey
Aaron Beer
Jenni Jamieson
2004 James McCallum Tim O’Meara Mary Noonan Grant Crocker Steve King Alasdair Walker
Jannelle Graham
Michelle Johnson
2005 James McCallum Tim O’Meara Mary Noonan Grant Crocker Grant Crocker Alasdair Walker
Sharon Michaelsen
Michelle Johnson
2006 James McCallum Tim O’Meara Mary Noonan Grant Crocker Sharon Michaelsen Jane Pfeiffer
Angela Cox
Kerry Watts
2007 James McCallum Mary Noonan Jenny Creen Grant Crocker Sharon Michaelsen Colin Hood
Jane Pfeiffer
Kerry Watts
2008 James McCallum Jody Viktorin Jenny Creen Grant Crocker Sharon Michaelsen General – Erin Stephens
Communication – Colin Hood
Umpires – Geoff Taylor
2009 James McCallum Jody Viktorin Grant Crocker Sharon Michaelsen General – Erin Ashton
Media – Adrian Ballantyne
Fundraising – Heath Brown
Umpires –
Communication – Brent England
2010 James McCallum Jody Viktorin Lauren Fraser Grant Crocker Sharon Michaelsen General – Erin Ashton
Media – Adrian Ballantyne
Fundraising – Heath Brown
Umpires –
Communication – Brent England
2011 James McCallum Jody Viktorin Lauren Fraser Grant Crocker Sharon Michaelsen General – Erin Ashton
Media – Adrian Ballantyne
Fundraising –
Umpires – Juleen Maxfield
Communication – Brent England
2012 James McCallum Jody Viktorin Lauren Fraser Grant Crocker Karen Wild Rennae Hilton
Adam Boldiston
Matthew Blomeley
Umpires – Juleen Maxfield
Communication – Brent England
2013 James McCallum (resigned mid-2013) Jody Viktorin Matthew Blomeley Grant Crocker Karen Wild Rennae Hilton
Adam Boldiston
Daniel Cooke
Tammay Karkanakis
Umpires – Juleen Maxfield
Communication – Brent England
2014 Daniel Cooke Jody Viktorin Matthew Blomeley Grant Crocker Karen Wild Adam Boldiston
Corey Jackson
Tammay Karkanakis
Web Management – Alex Green
Umpires – Juleen Maxfield